מיקום
image
image

כמה מרוויח קלינאי תקשורת?

השכר הכולל המשוער למטפל בדיבור הוא $83,959 לשנה באזור ארצות הברית, עם שכר ממוצע של $76,235 לשנה. המספרים הללו מייצגים את החציון, שהוא נקודת האמצע של הטווחים ממודל ה-Total Pay Estimate הקנייני ומבוסס על משכורות שנגבו ממשתמשים. השכר הנוסף המוערך הוא 7,723 דולר לשנה.

על פי סקר, השכר הממוצע של פתולוג דיבור ולשון בישראל הוא 193,262 ₪ או תעריף שעתי שווה ערך של 93 ₪. בנוסף, הם מרוויחים בונוס ממוצע של 3,247 ₪. הערכות שכר מבוססות על נתוני סקר שכר שנאספו ישירות ממעסיקים ומעובדים אנונימיים בישראל.

פתולוג דיבור ושפה מתחיל (1-3 שנות ניסיון) מרוויח שכר ממוצע של 137,665 ₪. מנגד, פתולוג תקשורת ושפה בכיר (8+ שנות ניסיון) מרוויח שכר ממוצע של ₪239,144.

אולי תרצו גם לקרוא את המדריך שלנו בנושא מהו מטפל בתקשורת? כאן.

איך להיות קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת הוא איש מקצוע מיומן הפועל למניעה, הערכה, אבחון וטיפול בהפרעות דיבור, שפה, תקשורת חברתית, קוגניטיבית-תקשורת והפרעות בליעה בילדים ומבוגרים. SLPs עובדים במסגרות שונות של מחקר, חינוך ושירותי בריאות עם תפקידים, רמות אחריות ואוכלוסיות לקוחות משתנים. כך יכולה להיראות הדרך לקריירה בתור פתולוג שפת דיבור.

גמגום כתוצאה מטראומה (2)

1. הכר את עצמך

עוד לפני שאתה שואל איך להיות פתולוג שפת דיבור, השאלה הראשונה היא האם יש לך את האינטרסים והכישורים הנכונים להיכנס לתחום הזה. SLPs חייבים להיות מסוגלים לבצע קבוצה של פונקציות חיוניות, הכוללות יכולות תקשורת חזקות כמו גם מיומנויות מוטוריות, מיומנויות אינטלקטואליות וקוגניטיביות, התנהגות מקצועית ויכולות חברתיות ומיומנויות חושיות והתבוננות. אתה חייב להיות גם רצון להיות סנגור עבור אנשים עם הפרעות תקשורת.

2. התחל עם תואר ראשון

באופן אידיאלי, תתחיל את המסע עם תואר ראשון במדעי התקשורת והפרעות או תחום קשור. אבל אם כבר יש לך תואר ראשון במשהו אחר, זה בסדר. אתה לא חייב להיות בעל תואר ספציפי כדי לעבור לתואר השני שלך בתחום זה; זה באמת הכל על קיום הקורסים המוקדמים העיקריים.

התחל במחקר של תוכניות המאסטר שאתה מעוניין בהן והשוואת התנאים המוקדמים שלהן לקורסים שאולי כבר למדת. אולי תצטרך לחזור וללכת שיעורים, אבל לא תצטרך לחזור לתואר חדש לגמרי. אוניברסיטאות רבות מציעות רצף של קורסי קדם שניתן ללמוד על פני תקופה של שנה עד שנתיים. תצטרך גם להקפיד על 25 שעות קליניות עם SLP מוסמך.

3. השג את התואר השני שלך

השלב הבא כיצד להפוך לפתולוג שפת דיבור הוא לקבל תואר שני ב-SLP. אתה צריך לעשות קלינאית תקשורת לימודים. כאן, תקבלו ידע מעמיק על העקרונות והשיטות של מניעה, הערכה והתערבות עבור אנשים עם הפרעות תקשורת ובליעה – במילים אחרות, המיומנויות הבסיסיות שתצטרכו כדי להיות קלינאי. אתה תשלים קורסים אקדמיים וקליניים וגם תרכוש 375 שעות קליניות בעבודה ישירות עם לקוחות.

4. השלמת מלגה קלינית

לאחר שתסיים את התואר השני שלך, תתחיל בעבודה הראשונה שלך, הנקראת מלגה קלינית. תפקיד זה בן שנה הוא תקופת המעבר בין היותו סטודנט לבין הפיכתו לקלינאי עצמאי. במהלך המלגה [1], תקבל חונכות על ידי SLP מוסמך על מנת לפתח ולחדד את הידע והכישורים שלך.

5. רוק את מבחן הפרקסיס

כדי לקבל הסמכה בפתולוגיה של שפת הדיבור, עליך לעבור את מבחן Praxis. זוהי דרישה לקבלת תעודת ASHA של כשירות קלינית בפתולוגיה-שפת דיבור (CCC-SLP).

מרפאות תקשורת מדרשת בן גוריון

6. השג תעודת כשירות קלינית

לאחר השלמת תואר שני בהצלחה, עמידה בבחינת Praxis והשלמת המלגה הקלינית שלך, תגיש בקשה לתעודה של כשירות קלינית בפתולוגיה-שפת דיבור (CCC-SLP). הסמכה זו נדרשת לעבודה בתחום. אם אתה מתכנן לעבוד בבית ספר, תצטרך להגיש בקשה לרישיון ממלכתי גם כן.

7. וסיימת! ובכן, כמעט.

אחרי כל ההשכלה בכיתה, ההכשרה הקלינית, המבחנים, המבחנים ועוד מבחנים, סוף סוף יש לך את ההסמכה שלך ואתה מוכן לזכות באחת מהמשרות האלה בפתולוגיה בדיבור! ניתן להתחיל לעבוד כקלינאית תקשורת למבוגרים וילדים. אבל ברגע שאתה עובד, אתה צריך לשמור על הרישיון וההסמכה שלך מעודכנים, וזה אומר לקחת מספר יחידות חינוך מתמשך (CEUs) לאורך הקריירה שלך.

קבל גישה למומחיות יקרת ערך והכוונה מומחים כדי להעמיק את ההבנה שלך ולטפל במכשולי דיבור במיומנות עם קלינאית תקשורת המשאב האמין שלך לפיתוח דיבור.

דילוג לתוכן