...

Speech Therapist

צרידות אצל ילדים

צרידות אצל ילדים יכולה להיות סימפטום מדאיג עבור הורים ומטפלים. זה לא נדיר שילדים יחוו מצב זה, ולמרות שהוא לרוב זמני ולא מזיק, זה יכול לפעמים להיות סימן לבעיה בסיסית. במאמר זה נעמיק בסיבות, בתסמינים ובטיפול בצרידות בילדים כדי לעזור לך להבין ולנהל טוב יותר מצב זה.

מהי צרידות אצל ילדים?

צרידות אצל ילדים מתייחסת לשינוי באיכות או בגובה הקול שלהם, וכתוצאה מכך לצליל מחוספס או צרוד כשהם מדברים או מנסים להשמיע קולות. זה יכול להשפיע על ילדים בכל הגילאים, מתינוקות ועד מתבגרים. בעוד שצרידות מדי פעם היא נורמלית, צרידות מתמשכת שנמשכת יותר מכמה שבועות עשויה להצדיק הערכה נוספת.

יְלָדִים

גורמים לצרידות בילדים

לצרידות אצל ילדים יכולות להיות סיבות שונות, ואיתור הסיבה המדויקת יכולה להיות מאתגרת. כמה סיבות נפוצות כוללות.

זיהומים בדרכי הנשימה: זיהומים ויראליים כגון הצטננות או צרידות עלולים להוביל לצרידות בילדים. זיהומים אלו עלולים לגרום לנפיחות ולגירוי של מיתרי הקול.

שימוש לרעה בקול או שימוש יתר: בדיוק כמו מבוגרים, ילדים יכולים לאמץ את מיתרי הקול שלהם על ידי צעקות, צרחות או דיבור חזק במשך תקופות ממושכות, מה שמוביל לצרידות.

מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגיאלי (GERD): חומצת קיבה הנכנסת לגרון עלולה לגרות את מיתרי הקול ולגרום לצרידות.

אלרגיות: תגובות אלרגיות עלולות לגרום לטפטוף לאחר האף, מה שמוביל לגירוי של הגרון ולצרידות.

גושים גרוניים או פוליפים: גידולים לא סרטניים אלו על מיתרי הקול יכולים להתפתח אצל ילדים אשר לעתים קרובות משתמשים לרעה בקולותיהם, וכתוצאה מכך קושי בדיבור.

תסמינים של צרידות בילדים

בנוסף לשינוי המורגש באיכות הקול, ילדים עם צרידות עלולים לחוות תסמינים אחרים. קושי בדיבור הוא סימפטום אחד כזה. צרידות עלולה להפוך את הילד לאתגר להפיק צלילי דיבור ברורים, מה שמוביל לקשיים בתקשורת. הורים עשויים להבחין בילדם מתאמץ לדבר, מדבר בלחש או נמנע לחלוטין מדיבור עקב אי נוחות.

תסמינים נוספים שעלולים להתלוות לצרידות כוללים כאב גרון, שיעול ותחושה של גוש בגרון. חיוני לשים לב לתסמינים הללו ולפנות לייעוץ רפואי אם הם נמשכים.

טיפול בצרידות בילדים

ה טיפול בצרידות בילדים תלוי בסיבה הבסיסית שלו.

הנח את הקול: אם צרידות נובעת משימוש לרעה בקול או שימוש יתר, הצעד הראשון הוא לתת למיתרי הקול הזדמנות לנוח. עודדו את ילדכם לדבר ברכות ולהימנע מצעקות או צרחות.

הידרציה: שמירה על לחות טובה של ילדך יכולה לעזור להרגיע את הגרון ולהפחית את הגירוי. ודא שהם שותים הרבה מים במהלך היום.

הימנע מחומרים מגרים: הגבל את החשיפה לעשן ולגורמים מגרים סביבתיים אחרים שעלולים להחמיר את הצרידות.

נהל GERD: אם יש חשד ל מחלת ריפלוקס גסטרו-וושט, ייתכן שיהיה צורך בשינויים בתזונה ובאורח החיים, יחד עם תרופות, כדי לנהל את המצב ולהקל על צרידות.

תרופות: במקרים בהם זיהומים או אלרגיות הם האשמים, הרופא של ילדכם עשוי לרשום תרופות לטיפול במצב הבסיסי.

ריפוי בדיבור: לילדים עם קושי מתמשך בדיבור עקב גושים במיתרי הקול או פוליפים, ניתן להמליץ על טיפול בדיבור לשיפור תפקוד מיתרי הקול ובהירות הדיבור.

צְרִידוּת

לצרידות בילדים יכולות להיות סיבות שונות, וחיוני שהורים ומטפלים ישימו לב לתסמין הזה, במיוחד כאשר הוא מוביל לקושי בדיבור. בעוד שמקרים רבים של צרידות חולפים מעצמם או באמצעים פשוטים, צרידות מתמשכת או חמורה צריכה לעורר ביקור אצל ספק שירותי בריאות לצורך הערכה יסודית וטיפול מתאים. על ידי טיפול בגורם הבסיסי, אתה יכול לעזור לילדך להחזיר את קולו הצלול והבריא.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

פוסטים קשורים

קלינאית תקשורת למבוגרים לבית

קלינאית תקשורת למבוגרים פרטית מומלצת שיפור תקשורת אצל מבוגרים טיפול בגמגום שיקום דיבור לאחר פגיעות ראש טיפול בהפרעת קול לתיאום

קלינאית תקשורת באר שבע

בלב מדבר הנגב בישראל שוכנת העיר התוססת באר שבע. העיר הזו, הידועה בהיסטוריה העשירה ובמגוון התרבותי שלה, היא גם ביתם

קלינאית תקשורת צפת

תקשורת אפקטיבית משמשת כאבן היסוד של אינטראקציה אנושית, מעצבת את החוויות היומיומיות שלנו. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, הפרעות דיבור

קלינאית תקשורת שער הנגב

בנוף השליו של שער הנגב, קבוצה מסורה של אנשי מקצוע ממלאת תפקיד מרכזי בשינוי החיים באמצעות תקשורת. הגיבורים הבלתי מוכרים

מעוניינים בשיחת ייעוץ מקלינאי/ת תקשורת מומלץ באיזור שלכם? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם:

דילוג לתוכן