מיקום
image
image

קלינאית תקשורת לימודים

קלינאי תקשורת (לפעמים נקרא קלינאי תקשורת) מעריך ומטפל באנשים שיש להם הפרעות דיבור, שפה, קול ושטף. הם גם מטפלים בלקוחות שיש להם בעיות בבליעה.

חובות

קלינאי תקשורת בדרך כלל עושה את הפעולות הבאות:

  • הערך רמות של דיבור, שפה או קושי בבליעה
  • זיהוי מטרות הטיפול של הלקוחות
  • צור ובצע תוכנית טיפול פרטנית הנותנת מענה לצרכים תפקודיים ספציפיים
  • למד לקוחות כיצד להשמיע צלילים, לשפר את קולם ולשמור על שטף
  • עזור ללקוחות לשפר את אוצר המילים ומבנה המשפט
  • עבודה עם לקוחות לפיתוח וחיזוק השרירים המשמשים לבליעה
  • ייעוץ ללקוחות ובני משפחותיהם כיצד להתמודד עם הפרעות תקשורת ובליעה
גמגום אצל גברים

קלינאי תקשורת עובד עם לקוחות שיש להם בעיות דיבור ושפה, כולל הפרעת תקשורת קוגניטיבית או חברתית. לקוחות עשויים להתקשות בדיבור, כגון חוסר יכולת לדבר או דיבור בקול רם או חרישי מדי. הם גם עשויים להיתקל בבעיות עם קצב ושטף, כגון גמגום פתאומי. פתולוגים בדיבור עובדים גם עם לקוחות שיש להם בעיות בהבנת השפה.

פתולוגים בדיבור עשויים לבחור מערכות תקשורת חלופיות ולהדריך לקוחות בשימוש בהן. כמו כן, עליהם לתעד את ההערכות וההערכות שלהם, לעקוב אחר התקדמות הטיפול ולציין כל שינוי במצבו או בתוכנית הטיפול של הלקוח.

כמה קלינאי תקשורת מתמחים בעבודה עם קבוצות גיל ספציפיות, כגון ילדים או מבוגרים. אחרים מתמקדים בתוכניות טיפול לבעיות תקשורת ספציפיות או בליעה הנובעות מעיכובים התפתחותיים או מסיבות רפואיות, כגון שבץ [1] או חיך שסוע. אחרים חוקרים נושאים הקשורים לבעיות דיבור ושפה.

קלינאי תקשורת עובדים עם רופאים ומנתחים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, מטפלים נשימתיים, אודיולוגים ועובדי בריאות אחרים. בבתי ספר, הם מעריכים תלמידים להפרעות בדיבור ושפה ועובדים עם מורים, אנשי בית ספר אחרים והורים כדי לפתח ולבצע תוכניות אישיות או קבוצתיות, לספק ייעוץ ולתמוך בפעילויות בכיתה.

סביבת עבודה

קלינאי תקשורת החזיק בכ-159,800 משרות בשנת 2021. המעסיקים הגדולים ביותר של קלינאי תקשורת היו כדלקמן:

שירותים חינוכיים; מדינה, מקומית ופרטית 40%

משרדים של מרפאות פיזיות, בעיסוק ודיבור, ואודיולוגים 24%

בתי חולים; מדינה, מקומית ופרטית 14%

עובדים עצמאיים 6%

מוסדות סיעוד ומגורים 4%

קלינאי תקשורת בדרך כלל עובד כחלק מצוות. חלקם נוסעים בין בתי ספר או מתקנים שונים.

לוחות זמני עבודה

רוב קלינאי התקשורת הם במשרה מלאה, אך עבודה חלקית היא שכיחה. אלה שעובדים בבתי ספר עשויים לקבל הפסקה של חודשיים במהלך הקיץ והפסקה קצרה יותר של אמצע החורף.

חינוך והדרכה

קלינאי תקשורת צריך בדרך כלל לפחות תואר שני בקליניקות תקשורת. כל המדינות דורשות שקלינאי תקשורת יהיה מורשה. הדרישות לרישיון משתנות בהתאם למדינה. אז הם בוחרים קלינאית תקשורת לימודים.

חינוך

קלינאית תקשורת לימודים תואר שני בקליניקות תקשורת. תוכניות אלה לוקחות בדרך כלל שנתיים של לימודים לאחר התואר. למרות שתוכניות לתואר שני עשויות שלא לדרוש תואר ראשון מסוים לצורך קבלה, לעתים קרובות הן דורשות מהמועמדים להשלים קורסים בביולוגיה, מדעי החברה או שירותי בריאות מסוימים ותחומים קשורים. הדרישות משתנות בהתאם לתוכנית.

תכניות לתארים מתקדמים כוללות לרוב קורסים בפיתוח דיבור ושפה, הפרעות דיבור ספציפיות לגיל, תקשורת אלטרנטיבית ומגבירה והפרעות בליעה. תוכניות אלה כוללות גם ניסיון קליני בפיקוח.

מרפאות תקשורת ניר בנים

סיום לימודים בתוכנית מוסמכת נדרש להסמכה, ולעתים קרובות, לרישיון המדינה. המועצה להסמכה אקדמית (CAA), מאשרת תכניות חינוך בפתולוגיה של שפת הדיבור.

רישיונות, אישורים ורישום

כל המדינות דורשות מקלינאי תקשורת להיות בעל רישיון. רישיון מצריך בדרך כלל לפחות תואר שני מתוכנית מוסמכת, ניסיון קליני מפוקח שנצבר הן במהלך ואחרי השלמת התוכנית ועמידה בבחינה. לדרישות ספציפיות, צור קשר עם מועצת הרישוי הרפואי או הבריאות של המדינה שלך.

קלינאי תקשורת עשוי לזכות בתעודה של כשירות קלינית בפתולוגיה-שפת דיבור (CCC-SLP) המוצעת על ידי האגודה האמריקאית לדיבור-שפת-שמיעה. הסמכה בדרך כלל עונה על חלק מהדרישות או את כולן לרישיון המדינה וייתכן שיידרש על ידי מעסיקים מסוימים. כדי לזכות בהסמכת CCC-SLP, על המועמדים לסיים את לימודיהם בתוכנית מוסמכת, לעבור בחינה ולהשלים מלגה שנמשכת מספר חודשים ומפוקחת על ידי פתולוג שפת דיבור מוסמך. כדי לשמור על תעודת CCC-SLP, קלינאי תקשורת חייבים להשלים מספר מוגדר של שעות לימוד מתמשך.

קלינאי תקשורת שעובד בבתי ספר עשוי להזדקק להסמכת הוראה. לדרישות ספציפיות, צור קשר עם מחלקת החינוך של המדינה שלך או מחוז בית הספר או המוסד הפרטי שבו אתה מעוניין.

קלינאי תקשורת עשויים לבחור לקבל הסמכות מומחיות בשפת ילדים, שטף או בליעה. מועמדים המחזיקים ב-CCC-SLP, עומדים בדרישות ניסיון בעבודה, משלימים שעות לימוד המשך ועוברים בחינת הסמכה מומחית יכולים להשתמש בתואר מומחה מוסמך מועצת המנהלים. חלק מהמעסיקים מעדיפים להעסיק מועמדים עם הסמכה להחייאת לב ריאה (CPR) או הסמכה של תמיכת חיים בסיסית (BLS).

הַדְרָכָה

מועמדים עשויים לצבור ניסיון מעשי באמצעות עבודה קלינית בפיקוח, המכונה בדרך כלל מלגה. קלינאי תקשורת פוטנציאליים מתאמנים בפיקוח של קלינאי תקשורת מוסמך כדי לשכלל את כישוריהם לאחר סיום התואר.

אישיות ותחומי עניין

לקלינאי תקשורת יש בדרך כלל עניין בתחומי העניין של חשיבה, יצירה ועזרה, על פי מסגרת הולנד קוד. תחום העניין חשיבה מצביע על התמקדות במחקר, חקירה והגברת ההבנה של חוקי הטבע. תחום יצירת עניין מצביע על התמקדות בלהיות מקורי ויצירתי ועבודה עם מדיה אמנותית.

אזור העניין עוזר מציין התמקדות בסיוע, שירות, ייעוץ או לימוד של אנשים אחרים. אם אינך בטוח אם יש לך עניין של חשיבה או יצירה או עזרה שעשוי להתאים לקריירה של קלינאי תקשורת, אתה יכול לגשת למבחן קריירה כדי למדוד את תחומי העניין שלך.

קלינאי תקשורת צריכים גם להיות בעלי התכונות הספציפיות הבאות:

כישורי תקשורת. קלינאי תקשורת צריכים לתקשר את תוצאות הבדיקות, האבחנות והטיפולים המוצעים בצורה שהמטופלים ובני משפחותיהם יוכלו להבין.

חֶמלָה. קלינאי תקשורת עובדים עם אנשים שלעתים קרובות מתוסכלים מהקשיים שלהם. פתולוגים בדיבור חייבים להיות מסוגלים לתמוך בחולים תובעניים רגשית ובמשפחותיהם.

כישורי חשיבה ביקורתית. קלינאי תקשורת חייבים להיות מסוגלים להתאים את תוכניות הטיפול שלהם לפי הצורך, ולמצוא דרכים חלופיות לעזור למטופלים שלהם.

מוכוון פרטים. עבודתם של קלינאי תקשורת דורשת ריכוז אינטנסיבי מכיוון שהם חייבים להקשיב היטב למה שהמטופלים מסוגלים לומר ואז לעזור להם לשפר את הדיבור שלהם.

כישורי הקשבה. קלינאי תקשורת חייבים להקשיב לתסמינים ולבעיות של המטופל כדי להחליט על מהלך הטיפול.

סבלנות. קלינאי תקשורת עשויים לעבוד עם אנשים המשיגים יעדים לאט וזקוקים לתשומת לב רבה.

לְשַׁלֵם

השכר השנתי החציוני לקלינאי תקשורת היה 79,060 דולר במאי 2021. השכר החציוני הוא השכר שבו מחצית מהעובדים במקצוע הרוויחו יותר מסכום זה ומחציתם הרוויחו פחות. 10 האחוזים הנמוכים ביותר הרוויחו פחות מ-$51,310, ו-10 האחוזים הגבוהים ביותר הרוויחו יותר מ-$125,560.

במאי 2021, השכר השנתי החציוני לפתולוגים בדיבור בענפים המובילים שבהם עבדו היה כדלקמן:

מתקני סיעוד ומגורים 99,340 דולר

בתי חולים; מדינה, מקומית ופרטית 95,620

משרדי מרפאות פיזיות, בעיסוק ודיבור ואודיולוגים 93,510

שירותים חינוכיים; מדינה, מקומית ופרטית 75,270

רוב קלינאי התקשורת עובדים במשרה מלאה, אך עבודה חלקית היא שכיחה. אלה שעובדים בבתי ספר עשויים לקבל הפסקה של חודשיים במהלך הקיץ והפסקה קצרה יותר של אמצע החורף.

תעסוקה

ככל שאוכלוסיית הבייבי-בום הגדולה תתבגר, יהיו יותר מקרים של מצבים בריאותיים כמו שבץ מוחי או דמנציה, שעלולים לגרום ללקויות בדיבור או בשפה. יהיה צורך בקלינאי תקשורת כדי לטפל במספר המוגבר של הפרעות דיבור ושפה אצל מבוגרים אוּכְלוֹסִיָה. הגברת המודעות להפרעות דיבור ושפה, כמו גמגום, אצל ילדים צעירים אמורה להוביל לצורך בקלינאי תקשורת נוספים המתמחים בטיפול בקבוצת גיל זו.

כמו כן, יהיה צורך במספר גדל והולך של קלינאי תקשורת שיעבדו עם ילדים עם אוטיזם כדי לשפר את יכולתם לתקשר ולחבר ביעילות. בנוסף, התקדמות רפואית משפרת את שיעור ההישרדות של פגים ונפגעי טראומה ושבץ מוחי, שרבים מהם זקוקים לעזרה מפתולוגים בדיבור.

גלה חוכמה שלא תסולא בפז והמלצות מומחים כדי לחזק את תפיסתך בקשיי דיבור ולהתמודד איתם ביעילות עם קלינאית תקשורת המלווה האמינה שלך לפיתוח הדיבור.

דילוג לתוכן